close Používame súbory cookie, aby sme vám zaistili čo najlepší zážitok z návštevy našej stránky.

Ak budete pokračovať bez zmeny nastavení, budeme predpokladať, že povoľujete prijatie všetkých súborov cookie na stránke spoločnosti FertilUp. (Viac informácií)
OK
FertilUp® - Najlepšie prírodné riešenie na zvýšenie plodnosti. Rýchle dodanie do 1-2 pracovných dní.

Štúdie o vplyve na fertilitu a stanoviská odborníkov

ŠTÚDIE
o vplyve zložiek výživového doplnku FertilUp pre mužov

Oxidačný stres má kľúčový vplyv na plodnosť mužov, pretože negatívne ovplyvňuje kvalitu spermií. Bolo preukázané, že antioxidanty pôsobia na zníženie oxidačného stresu a v dôsledku toho na zvýšenie mužskej plodnosti. Rôzne štúde 1-5 preukázali, že majú antioxidanty, ako je vitamín C, vitamín E a koenzým Q10, priaznivý vplyv na liečenie mužskej neplodnosti tým, že pôsobia na zvýšenie počtu a pohyblivosti spermií. FertilUp pre mužov obsahuje všetky tri antioxidanty v optimálnom množstve.

Štúdie dokázali, že je znížená hladina koenzýmu Q106 v semennej tekutine priamo súvisí s asthenospermiou (zníženeou pohyblivosťou spermií) a že prítomnosť koenzýmu Q10 neutralizuje negatívny plyv oxidačného stresu.

Štúdia, ktorá bola vykonaná na GRI (Glasgow Royal Infirmary) 7 v Škótsku, bola zameraná na výskum vplyvu selénu na fertilitu u neplodných mužov. Výsledky ukázali, že sa u mužov, ktorí tri mesiace užívali 100 mcg selénu denne (rovnaká denná dávka sa nachádza vo výživovom doplnku FertilUp), významne zvýšila pohyblivosť spermií. Pri 11% mužov zahrnutých v štúdii, prišlo po trojmesačnom užívaní selénu k otehoteneniu partnerky (pričom v kontrolnej skupine, kde muži užívali doplnky s placebo efektom, nebol zaznamenaný žiadny prípad úspešného tehotenstva).

Pozitívny vplyv zinku na mužskú plodnosť bol potvrdený aj Európskou komisiou – zinok zohráva dôležitú úlohu pri rozmnožovaní, prispieva k udržaniu normálnej hladiny testosterónu v krvi a je dôležitležitý pre bunkové delenie. V štúdii Americkej spoločnosti pre reprodukčnú medicínu8, ktorú vykonali v roku 2002, sa zamerali na vplyv zinku a kyseliny listovej na mužskú plodnosť. Výsledky ukázali významné, až 74 percentné zvýšenie množstva spermií u skupiny mužov s nízkou kvalitou spermií, podobný trend bol zrejmý aj u plodných mužov. Denná dávka FertilUp pre mužov obsahuje 15 mg zinku a 400 mikrogramov kyseliny listovej.

Tak, ako je uvedené vyššie, na základe vykonaných štúdií, je pre zvýšenie plodnosti kľúčový dostatočný príjem antioxidantov, vitamínov a minerálov. Výživový doplnok FertilUp pre mužov obsahuje všetky dôležité antioxidanty, vitamíny, minerály a bylinky v optimálnom pomere a to bez vedľajších účinkov.


1. Agarwal A; Nallella KP; Allamaneni SS; Said T.M. (2004) Reprod Biomed, 8[6]:616-27

2. Balercia G; Mosca F; Mantero F; Boscaro M; Mancini A; Ricciardo-Lamonica G; Littarru G. (2004) Fertil Steril. 81[1]:93-8.

3. Suzuki M; Kurabayashi T; Yamamoto Y; Fujita K; Tanaka K. (2003) J Reprod Med, 48[9]:707-12.

4. Henmi H; Endo T; Kitajima Y; Manase K; Hata H; Kudo R. (2003) Fertil Steril.80[2]:459-61

5. Crha I; Hruba D; Ventruba P; Fiala J; Totusek J; Visnova H.Cent (2003) Eur J Public Health , 11[2]:63-7.

6. Balercia G. Arnaldi G. Fazioli F. Serresi M. Alleva R. Mancini A. et al. (2002) Andrologia 34; 107–111.

7. Scott R, MacPherson A. Selenium supplementation in sub-fertile human males. Br J Urology 1998; 82:76-80.

8. Wong; W.Y. Merkus H.M. Thomas C.M. et al. (2002) Fertil Steril 77; 491–498.
ŠTÚDIE
o vplyve zložiek výživového doplnku FertilUp pre ženy

Aj pri ženskej plodnosti hrajú dôležitú úlohu antioxidanty, ako naznačuje mnoho štúdií. V štúdii1, ktorú nedávno vykonali na amerických ženách, skúmali vplyv antioxidantov B-karoténu, vitamínu C a vitamínu E na čas potrebný k otehotneniu. Štúdia ukázala, že sa u žien s indexom telesnej hmotnosti menej ako 25 (normálna hmotnosť), ktoré užívali vitamín C, tento čas skrátil. Taktiež sa skrátil čas potrebný k otehotneniu u žien s indexom telesnej hmotnosti viac ako 25, ktoré užívali B-karotén. Štúdia sa zaoberala tiež vplyvom antioxidantov na plodnosť žien vzhľadom kich veku. Zvýšené množstvo B-karoténu a vitamínu C skrátili čas potrebný k otehotneniu u žien mladších ako 35 rokov, zatiaľ čo zvýšené množstvo vitamínu E malo rovnaký vplyv na ženy staršie ako 35 rokov. FertilUp pre ženy obsahuje optimálne množstvo B-karoténu, vitamínu C a vitamínu E.

Štúdia, uskutočnená v roku 2012 v Hamburgu v Nemecku2, dokazuje, že má pozitívny vplyv na liečbu neplodnosti okrem vitamínu C a E aj vitamín B6, vitamín D, jód, selén a železo.

FertilUp pre ženy obsahuje všetky uvedené zložky v optimálnych denných dávkach pre zvýšenie plodnosti u žien.

1. Ruder E.H.; Hartmann T.J.; Reindollar R.H.; Goldman M.B. (2014) Female dietary antioxidant intake and time to pregnancy among couples treated for unexplained infertility
2. Buhling K.J.; Grajecki D (2012) The effect of micronutrient supplements on female fertility: a systematic review.FERTILUP
ODPORÚČANIA NA ZLEPŠENIE PLODNOSTI:
Všeobecný zdravotný stav a spôsob života
Na otehotnenie tiež vplýva váš všeobecný zdravotný stav a spôsob života, ako aj vášho partnera. Pite čo najmenej alkoholických nápojov a vzdajte sa fajčenia, ktoré znižuje pravdepodobnosť otehotnenia minimálne o tretinu a zvyšuje riziko potratu a krvácania počas tehotenstva. Ak ste fyzicky príliš aktívni, rozhodnite sa fyzickú záťaž znížiť. Stres môže negatívne pôsobiť na oboch partnerov, oddiali totiž ovuláciu a vplýva na tvorbu spermy.

Pravidelne navštevujte svojho gynekológa
Ak ste doteraz tak neurobili, navštívte ho čo najskôr a spýtajte sa ho na váš momentálny zdravotný a reprodukčný stav. Pri každej ďalšej návšteve informujte svojho lekára o zmenách na a v tele, aj keď sa vám nezdajú dôležité. Niektoré ochorenia majú totiž symptómy, ktoré sa zdajú celkom zvyčajné, preto ich môžete rýchlo prehliadnuť, ale môžu mať veľký vplyv na vašu plodnosť.

Udržiavajte si primeranú telesnú hmotnosť
Telesná hmotnosť má veľký vplyv na úroveň hormónu estrogén, ktorý produkujú tukové bunky v tele. Ak máte priveľkú telesnú hmotnosť, úroveň estrogénu vo vašom tele je privysoká a to môže mať podobné účinky, ako keby ste užívali antikoncepčné tabletky. Zároveň sa vám môže zvýšiť úroveň inzulínu, čo môže vo výnimočných prípadoch spôsobiť aj to, že vaše vaječníky prestanú uvoľňovať vajíčka. Na druhej strane však príliš nízka hmotnosť môže spôsobiť pokles úrovne estrogénu, čo spomalí váš reprodukčný cyklus, v extrémnych prípadoch sa môže dokonca aj zastaviť.

Prestaňte fajčiť
Je dokázané, že fajčenie nepriaznivo vplýva ako na plodnosť žien, tak aj mužov. Fajčenie je škodlivé pre vaječníky, môže však spôsobiť aj niektoré negatívne zmeny na samotných vajíčkach, ktoré sa stanú náchylnejšími na genetické abnormálnosti. Pri mužoch fajčenie vplýva na počet a pohyblivosť spermií. Ak teda fajčíte, je najvyšší čas, aby ste prestali.

Praktizujte bezpečný sex
Rôzne sexuálne prenosné ochorenia sú jednou z dôležitejších príčin neplodnosti. Symptómy sú často nerozpoznateľné, preto ochorenie nie je primerane liečené, čo môže spôsobiť určité zmeny v tele, ktoré nepriaznivo vplývajú na plodnosť. Môžu napríklad spôsobiť jazvy na vajíčkovodoch, ktoré znemožňujú normálny prechod vajíčok do maternice. Používajte teda kondóm a pravidelne sa testujte na sexuálne prenosné ochorenia.

Ovládajte stres
Aj stres je jedným z hlavných faktorov, ktoré ovplyvňujú plodnosť. V období, keď sa snažíte otehotnieť, čo najviac relaxujte, vyhýbajte sa príliš stresujúcim situáciám, a ak je to čo i len trochu možné, doprajte si dovolenku. Okrem toho sa snažte - čo je síce mimoriadne ťažké - čo najmenej sa zaťažovať faktom, že máte problém otehotnieť. Doprajte si výlet do prírody, relaxujte, zapíšte sa na kurz jogy atď. Psychický stav totiž v tomto hrá veľmi veľkú úlohu - určite poznáte mnoho príbehov o dvojiciach, ktoré roky nemohli otehotnieť, potom však počali potomka hneď po tom, ako si adoptovali dieťa.
ČO JE FERTILUP?
FertilUp je účinné riešenie pre páry, ktoré zápasia s ťažkosťami s otehotnením. FertilUp pre mužov a ženy sú prírodné potravinové doplnky s úplnou kombináciou byliniek, vitamínov, antioxidantov a minerálov. FertilUp je navrhnutý tak, aby zvýšil vaše šance na otehotnenie a zlepšil reprodukčný stav vášho tela. Tým vytvorí optimálne podmienky v mužskom a ženskom tele a urýchli fázu oplodnenia.
Všetky práva vyhradené © 2012 - 2024 Sign in
Production: MMVisual